فرماندار شهرستان کلات
جناب آقای علی صلاحی
فرماندار شهرستان کلات

    .     .     .
۱۴۰۰/۰۸/۱۲

هماهنگی جهت برگزاری مراسم یوم الله ۱۳ آبان در بخش زاوین

صبح امروز ، نشست هماهنگی جهت برگزاری مراسم یوم الله ۱۳ آبان در بخش زاوین با حضور نهادها و دستگاه های. ذی ربط در محل بخشداری این بخش برگزار گردید.

صبح امروز ، نشست هماهنگی جهت برگزاری مراسم یوم الله ۱۳ آبان در بخش زاوین با حضور نهادها و دستگاه های. ذی ربط در محل بخشداری این بخش برگزار گردید.
در این نشست که مهدی ناصری فرماندار شهرستان نیز حضور داشت، بخشدار زاوین به تشریح چگونگی برگزاری مراسم بصورت تجمع در مقابل مصلی شهر زاوین و در فضای باز با حضور مردم همیشه در صحنه و اقشار مختلف مردم اعم از دانش آموزان و کارکنان ادارات و نهادها ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه و در ادامه سخنرانی امام جمعه محترم زاوین و اقامه نماز جماعت پرداختند .
در ادامه فرماندار شهرستان نیز ضمن تاکید بر جدایی ناپذیر بودن این روز تاریخی از تقویم انقلاب اسلامی ایران ، به بیان وقایع تاریخی این روز پرداختند و افزودند: 
روز 13 آبان در تقویم جمهوری اسلامی به عنوان روز "مبارزه با استکبار" نام‌گذاری شده و دلیل آن تسخیر لانه جاسوسی سفارت آمریکا در 13 آبان 1358 است. 13 آبان علاوه بر سالروز تسخیر لانه جاسوسی یادآور دو رویداد مهم دیگر نیز هست. "تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343" و کشتار جمعی از دانش‌آموزان در 13 آبان 1357 توسط رژیم وقت که به‌‌همین دلیل "روز دانش‌آموز" هم نام گرفت. تظاهرات ضد‌استکباری 13 آبان هرساله در جای جای ایران اسلامی برگزار می گردد که امسال بصورت همزمان ، این مراسم بشکل تجمع در شهرهای زاوین ، چنار ، حسن آباد لاین و کلات نادر در این شهرستان مرزی  و سایر شهرهای کشور برگزار می‌شود.

ایشان ضمن اشاره به تبیین اهمیت این رویداد مهم ، توصیه نمودند حتی   بدون در نظر گرفتن تعصبات ملی ، مذهبی و ایرانی ، صرفا از منظر وقایع تاریخی  هم که به تحقیق و مطالعه این رویداد بپردازیم ، چهره واقعی استکبار بیش از پیش برایمان آشکار می شود و باید تلاش نماییم آنگونه که واقعیات این حرکت تاریخی ترسیم شده است در تبیین آن نیز  به نسل های بعدی انقلاب کوشا باشیم.


منبع : زیرپرتال فرمانداری کلات
۴۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   PleaseSendVote
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان