مهدی ناصری
فرماندارشهرستان کلات

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۲/۳۰

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:

خراسان رضوی از مرحله کنترل ویروس کرونا عبور کرده و در مرحله مهار قرار دارد/برگزاری نماز عید فطر در ۲۵ محل با فضای باز

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با تاکید بر تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، اعلام کرد: استان در حال حاضر از مرحله کنترل ویروس کرونا عبور کرده و در مرحله مهار آن قرار دارد.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، حسن جعفری در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی که در محل سالن شهید باهنر استانداری برگزار شد، با تاکید بر اینکه استان وضعیت بسیار خوبی در مقابله با ویروس کرونا دارد، اظهار کرد: در نتیجه همه تلاش‌های صورت گرفته در خصوص کرونا، امروز استان از مرحله کنترل عبور کرده و در مرحله مهار قرار دارد.
وی ضمن تشکر از کادر درمان و مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزود: انتظار داریم مردم بزرگوار استان همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و همکاری خود را در این زمینه تدوام ببخشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: در ابتدای تشکیل ستاد کرونا نگرانی‌های بسیاری در خصوص استان خراسان رضوی وجود داشت اما امروز به لطف امام رضا(ع) و همه تلاش‌های صورت گرفته نسبت به بسیاری از استان‌ها در وضعیت مطلوبی قرار داریم.
جعفری در حاشیه این جلسه به برخی از مصوبات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان پرداخت و افزود: با توجه به بازگشایی قریب‌الوقوع حرم مطهر، طرح‌هایی در ارتباط با داخل و خارج از حرم رضوی در جلسه مطرح و تمهیداتی در این رابطه در نظر گرفته شد و این آمادگی وجود دارد تا بعد از اعلام، زائرین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به حرم مطهر تشرف پیدا کنند.
وی با اشاره به اینکه در ارتباط با از سرگیری مجدد  برخی از برنامه‌های ورزشی از جمله باشگاه‌های بدنسازی درخواست‌هایی مطرح شد، بیان کرد: در این راستا با توجه به شرایط و رعایت پروتکل‌های بهداشتی قرار شد این باشگاه‌ها فعالیت خود را از سر بگیرند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی گفت: مقرر شد 25 نقطه‌ روباز که در شهرستان مشهد برای برگزاری مراسم شب‌های قدر در نظر گرفته شده بود، برای برگزاری نماز عید فطر هم مورد استفاده قرار بگیرند
جعفری در رابطه با دیگر مصوبات ستاد استانی مقابله با کرونا ادامه داد: بازگشایی رستوران‌ها و رستوران‌های هتل‌ها در دستور کار ستاد امروز بود که با توجه به بازگشایی هتل‌ها و مسافرخانه‌ها در مشهد مقدس، دغدغه‌ای در این رابطه وجود ندارد.
 وی در حوزه صدا و سیما گفت: در این جلسه قرار شد صدا و سیمای استان ضمن توصیه رعایت بهداشت فردی به زائران، با همکاری دانشگاه علوم پزشکی آموزش نحوه تشرف به حرم در شرایط فعلی را به صورت گام به گام مشخص کرده و به مردم ارائه کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: در مورد آغاز فعالیت روزبازارها و نمایشگاه‌ها تصمیم گرفته شد که بعد از بررسی کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی و در صورتی که در جلسه بعدی ستاد ملی کرونا در مورد آن‌ها تصمیم گیری نشد، در دستور کار قرار بگیرد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۶۷۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۹ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۷۶۹۹۹ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۲ نفر
آماربازدیدکنندگان