مهدی ناصری
فرماندارشهرستان کلات

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

استاندار خراسان رضوی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان:

یکی از سخت ترین شرایط اقتصادی پس از جنگ را تجربه می‌کنیم

استاندار خراسان رضوی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان درباره وضعیت عمومی کشور گفت: در یکی از سخت ترین شرایط اقتصادی پس از جنگ هستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان که با حضور فرمانداران استان و مدیران این شورا در سالن شهید باهنر استانداری برگزار شد،‌ علیرضا رزم‌حسینی به شرایط به وجود آمده در سطح کشور اشاره کرد و با تاکید بر لطمات اقتصادی شیوع بیماری کرونا،‌ گفت:‌ متاسفانه در یکی از سخت ترین شرایط بعد از جنگ قرار داریم، بر اثر تحریم درآمدهای نفتی به شدت کاهش و هزینه‌های دولت افزایش پیدا کرده است.
استاندار خراسان رضوی به فرآیند خاص تصویب بودجه در سال جاری اشاره کرد و گفت: باید بتوانیم از ظرفیت‌های قانونی مثل تهاتر، فروش دارایی‌های مازاد و واگذاری پروژه‌های نیمه تمام حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم.
رزم‌حسینی با اشاره به برگزاری این جلسه و تقدیر از آقایان باستانی و قاضی زاده نمایندگان مجلس که به عنوان اعضای ناظر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان حضور دارند، یادآور شد:‌ در ۱۴ ماهی که خدمت این عزیزان بودیم، همدلی، صفا و صمیمت حاکم بود و همواره از نظرات کارشناسی و نقش تعیین کننده آن‌ها در کمیسیون‌های مختلف بهره بردیم.
در حاشیه این جلسه دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان از تصویب اعتبارات جاری و عمرانی سال ۱۳۹۹ استان گفت و با اشاره به تعیین تکلیف ۷۵۵ میلیارد تومان اعتبارات هزینه‌ای برای ۲۳ دستگاه اجرایی، خاطرنشان کرد: در این جلسه درباره ۷۷ میلیارد تومان اعتبارات ۲۷ صدم درصد ارزش افزوده مربوط به حوزه تربیت بدنی و حوزه جوانان نیز تصمیم گیری شد.
رضا جمشیدی تعیین تکلیف ۵۳۲ میلیارد تومان اعتبارات دو درصد نفت و گاز و اعتبارات استانی به تفکیک فصول، برنامه‌ها، دستگاه‌ها و شهرستان‌ها اشاره کرد و افزود: برنامه توسعه اقتصادی و اشتغال زایی روستاهای استان موضوع دیگر جلسه امروز بود.
وی واگذاری ساختمان‌های مازاد دستگاه‌های اجرایی به بعضی دیگر از دستگاه‌ها و مصوبات کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی را از دیگر موارد بررسی شده در جلسه عنوان و یادآور شد:‌ رویه دولت بر این است که حتی الامکان پروژه‌ها را به بخش غیر دولتی واگذار یا با آن‌ها مشارکت کند و در همین راستا اعتباراتی در تبصره ۱۹ قانون بودجه مشخص شده است.
جمشیدی از آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای واگذاری پروژه‌هایی گفت که در اختیار و مالکیت دولت است و تاکید کرد:‌ ۶۵ میلیارد تومان اعتبار در اختیار استان قرار دارد که ‌می‌تواند در قالب استفاده وجوه اداره شده، کمک بلاعوض و نیز یارانه سود تسهیلات متقاضیان از سیستم بانکی در اختیار بخش غیر دولتی قرار گیرد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۴۱۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۱۱
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۹ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۱ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۷۶۹۹۲ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۰ نفر
آماربازدیدکنندگان