مهدی ناصری
فرماندارشهرستان کلات

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۴/۱۹

استاندار خراسان رضوی در دیدار سروزیر ایالت سند پاکستان:

آماده توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی با ایالت سند هستیم

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ایران و پاکستان دو کشور دوست و دارای روابط بسیار خوب هستند، گفت: برای توسعه روابط اقتصادی و فرهنگی با ایالت سند آماده هستیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی‌رضا رزم‌حسینی در دیدار سروزیر ایالت سند پاکستان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: ایران و پاکستان همواره در طول تاریخ با یکدیگر روابط بسیار خوب فرهنگی، اقتصادی و سیاسی داشته اند.
وی افزود: روابط دو کشور همواره بر مبنای حسن همجواری بوده و سعی شده است که رفاقت و دوستی بین دو کشور به رغم عدم تمایل برخی کشورها حفظ شود.
استاندار تصریح کرد: خراسان رضوی یکی از بزرگترین استان های ایران به شمار می رود و سالانه از حدود 30 میلیون زائر داخلی و خارجی بارگاه منور امام رضا(ع) میزبانی می کند.
رزم‌حسینی با بیان اینکه تعداد زائران و گردشگران ورودی به مشهد سالانه 10 تا 15 درصد افزایش می یابد، اظهار کرد: خراسان رضوی با دارا بودن حدود یک میلیون هکتار اراضی کشاورزی، در تولید 10 محصول، در رتبه های نخست تا چهارم قراردارد.
وی ادامه داد: خراسان رضوی با تولید سالانه 250 تن زعفران رتبه نخست جهانی را در تولید این محصول داراست. علاوه بر این ظرفیت معادن سنگ آهن استان هم به حدود 10 میلیون تن در سال می رسد.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: اخیرا رئیس جمهوری اسلامی ایران به استانداران مرزی تاکید کردند که به صورت مستقیم با مسئولان کشورهای همسایه روابط نزدیک برقرار کرده و در جهت توسعه بیش از پیش مناسبت تلاش کنند.
وی خاطرنشان کرد: برای توسعه همکاری ها در زمینه تهاتر کالا بین خراسان رضوی و ایالت سند، سرمایه گذاری در حوزه گردشگری، برگزاری نمایشگاه های اقتصادی و راه اندازی صنایع مشترک آمادگی داریم.
سروزیر ایالت سند پاکستان هم در ادامه این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به مشهد مقدس گفت: پاکستان و ایران دو کشور برادر هستند و ما هم برای گسترش روابط بین دو کشور از هیچ تلاشی دریغ نخواهیم کرد.
مراد علی شاه افزود: هدف اصلی سفر بنده به مشهد مقدس زیارت بارگاه منور امام رضا(ع) بود اما فرصتی شد که بتوانیم با مسئولان استان خراسان رضوی هم دیدار داشته و زمینه گسترش روابط فراهم شود.
وی اظهار امیدواری کرد که در سفر به خراسان رضوی، برای گسترش روابط سیاسی، فرهنگی و اقتصادی گام های بسیار خوبی برداشته شود.
سروزیر ایالت سند پاکستان با بیان اینکه صادرات گاز ایران برای ما اهمیت بسیار زیادی دارد، ادامه داد: همواره به دنبال این بوده ایم که موانع احداث خط لوله صلح برطرف شده و بیش از پیش زمینه توسعه روابط تجاری بین مشهد و کراچی فراهم شود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۱۳۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان