مهدی ناصری
فرماندارشهرستان کلات

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۴/۱۷

استاندار خراسان رضوی:

عملکرد معین های توسعه اقتصادی توسط نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی رصد می شود

استاندار خراسان رضوی گفت: عملکرد معین های توسعه اقتصادی در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی به صورت مستمر توسط نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان رصد می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری، علی‌رضا رزم‌حسینی در نشست مشترک با نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی، تفکر رو به جلو و توسعه ای در بین ارکان حاکمیت و امید به آینده در بین اقشار مختلف جامعه ایجاد کرده است.
وی افزود: تاکنون با 79 شرکت و سازمان توسعه گرا و فعال در بخش های خصوصی و عمومی تفاهم نامه معین اقتصاد مقاومتی در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی منعقد شده است و بخشی از این معین ها فعالیت های اجرایی را آغاز کرده اند.
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه 40 شرکت دیگر هم برای مشارکت در الگوی مثلث توسعه اعلام آمادگی کرده اند، تصریح کرد: نهاد مردمی اقتصاد مقاومتی استان در طی دو ماه گذشته اقدامات بسیار خوبی انجام داده است و عملکرد معین های توسعه اقتصادی هم به صورت مستمر توسط این نهاد رصد می شود.
وی گفت: معین های اقتصاد مقاومتی به صورت کاملا داوطلبانه در طرح مثلث توسعه مشارکت دارند و به هیچ عنوان بخش نامه یا دستورالعمل دولتی در این رابطه صادر نشده است که فعالان اقتصادی را ملزم به مشارکت در این طرح کرده باشد.
رزم حسینی با اشاره به سفر اخیر رئیس مجلس شورای اسلامی به خراسان رضوی افزود: در این سفر توافقات خوبی حاصل شد و به دنبال آن، جلسه ای هم در دفتر دکتر لاریجانی برگزار و درخواست های استان در حوزه سرمایه گذاری، قوانین مزاحم و تفویض اختیارات مطرح گردید.
وی تصریح کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی برای پیگیری درخواست های استان دستوراتی را صادر کردند که خوشخبتانه زمینه تحقق برخی از آن ها در زمینه احصای قوانین مزاحم، اصلاح برخی مقررات ناکارآمد و واگذاری اختیارات فراهم شده است
استاندار خراسان رضوی گفت: مدیریت استان منتظر تفویض اختیارات از نهادهای ملی نخواهد ماند و در حد مقدورات خود برای اجرای طرح های توسعه ای، اقدامات لازم را انجام خواهد داد و حتی ممکن است آتش به اختیار در راستای توسعه اقتصادی اختیاراتی را برای خود ایجاد کند.
وی به یکی از مهمترین دستاوردهای سفر اخیر رئیس جمهور به مشهد مقدس هم اشاره کرد و گفت: در جریان این سفر پیشنهاد اعطای اقامت به سپرده گذاران خارجی در بانک های داخلی مطرح شد که خوشخبتانه موافقت دکتر روحانی و مصوبه هیأت دولت را به دنبال داشت.
رزم حسینی خاطرنشان کرد: بر اساس ابلاغیه هیأت دولت، همه اتباع خارجی می توانند با 250 هزار دلار سپرده گذاری در بانک های داخلی، اقامت 5 ساله کشورمان را دریافت کند که ظرفیت مناسبی برای فعالان اقتصادی افغانستانی برای دریافت اقامت خواهد بود.
وی با بیان اینکه ساماندهی حاشیه شهر مشهد یکی از مهمترین برنامه های استان به شمار می رود، گفت: در این راستا توافقات خوبی با شهرداری و آستان قدس رضوی انجام گرفته است که امیدواریم با اجرای آن ها، زمینه رفع مشکلات سکونتگاه های غیررسمی به صورت تدریجی فراهم شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۲۴۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان