مهدی ناصری
فرماندارشهرستان کلات

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۸/۱۶

​بازدید معاون استاندار از مسیر جنوبی تردد زائران پیاده در آستانه سالروز شهادت امام رضا (ع)

معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع انسانی استاندارخراسان رضوی به همراه برخی ازمدیران حوزه و دستگاه های خدمات رسان از مسیرتردد زائران پیاده بویژه محورتربت حیدریه – فریمان – مشهد بازدید کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛ قربان میرزایی دراین بازدید بابیان اینکه حضور عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت در طول این مسیرها بسیار گسترده و قابل توجه است ، گفت : در عین حال خدمت به آنان هم با همت وتلاش اقشار مختلف مردم اعم از شیعه و سنی و هر قوم و نژادی به بهترین شکل در حال انجام است.
 وی گفت : ایستگاه های صلواتی و اسکان در فواصل خوبی هم از هم قرارگرفته و درکنار خدمت رسانی آنها گروه های مختلف مردمی با خودروهای شخصی و ظرفیت های مختلف در این فواصل از این زائران به اشکال مختلف از توزیع میوه و غذاهای نذری گرفته تا واکس کفش و تعمیر عینک و غیره پذیرایی کرده و به آنان خدمت می دهند.
وی با بیان اینکه مردم ما برای خدمت به زائران علی ابن موسی الرضا (ع) بسیار مشتاق هستند و با عشق در این عرصه حضور یافته اند ، گفت : باید این فرصت زمانی برای افزایش همدلی و انسجام و مودت بین مردم ما باشد و هرکس به وسع خود دراین زمینه تلاش کند که اینگونه هم هست.
 وی تصریح کرد : در این میان باید این سفر زمانی برای ارتقا معرفتی زائران حضرت باشد که با توجه به تهاجم دشمن نسبت به دین واعتقادات مذهبی ما باید زمینه های این ارتقا معرفتی را فراهم کنیم و زائران بویژه جوانان به افکار و ارزش های معنوی رضوی تجهیز شده و قوت یابند.
 معاون استاندار افزود : باید این سفر زمان تقویت معنویت درونی افراد باشد و بدین منظورباید خوراک مناسب فرهنگی و دینی هم فراهم و در اختیار آنان گذاشته شود.
وی عملکرد برخی از ایستگاه ها را در حوزه فرهنگی قابل تقدیر دانست وگفت : فقط یک ایستگاه بیش از 6 هزاربسته فرهنگی بین زائران توزیع کرده که اقدامی برای ارتقا معرفت و معنویت این زائران درطی این مسیر است.
معاون استاندار خراسان رضوی دراین بازدید به همراه مدیران حوزه ازجمله صادق براتی مدیرکل اداری – مالی و علی رسولیان مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی وچند تن دیگراز مدیران مسیر فریمان – مشهد ، ایستگاه های بین راهی از جمله ایستگاه صاحب الزمان که 270 نفر از مردم و خیران در آن به زواررضوی خدمت رسانی می کردند نیز فدائیان رهبر و مرکز امداد رسانی هلال احمر و سپاه امام رضا (ع) بازدید کرد.
 وی طی این بازدیدها در جریان  روند خدمت رسانی به زائران وکمبودها قرار گرفت و پیگیری لازم برای برخی مسائل آنها را انجام داد.
 وی همچنین سری به روستای عشق آباد درمسیر زائران زد که اهالی به زائران خدمت رسانی می کردند و با حضور در فرمانداری فریمان ، گزارشی هم از نحوه فعالیت وخدمت به زائران به وی ارائه شد.
وی در پایان بازدید خود در ستاد مرکزی جمعیت خدمتگزاران زائران پیاده حضور یافت و گزارشی از نحوه خدمت این ستاد طی سال های گذشته و نیز امسال تا کنون دریافت کرد.
 این جمعیت با سابقه حضور 18 ساله در خدمت به زائران پیاده رضوی از نخستین تشکل های مردمی و خیران است که با حدود بالغ بر 15 هزار خیر در  این حوزه فعالیت خود را آغاز کرده و امروز با قوت این مسیر را  ادامه می دهد .


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۹۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان