.     .     .
۱۳۹۷/۰۵/۱۷

معاون استاندار تاکید کرد:

استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد در حوزه بهداشت و سلامت

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: سازمان های مردم نهاد یکی از ظرفیت هایی هستند که می توانند در حوزه سلامت ورود پیدا کنند و به ارتقای سلامت جامعه کمک کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، محمد رحیم نوروزیان در کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذایی استان  با بیان اینکه  وضعیت آلودگی هوا در مشهد نامناسب  است اظهار داشت: در سال جاری مشهد 17 روز هوای پاک، 105 روز هوای سالم، 15 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و 3 روز هوای ناسالم برای همه افراد را تجربه کرده است  و لازم است با رویکرد تمرکز بیشتر تصمیم گیران، توسط علوم پزشکی لیستی از بیماری های ناشی از آلودگی هوا در استان و بویژه مرکز استان تهیه و به کارگروه مربوط به کنترل آلودگی هوا ارائه شود.
وی افزود: سازمان های مردم نهاد حوزه سلامت باید به کمک متولیان امر آمده و از طریق فرهنگ سازی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی به کاهش آلودگی هوا کمک کنند.
 معاون استاندار با بیان اینکه در مشهد روزانه 80 تن پسماند پلاستیکی نرم و سخت تولید می شود گفت: می توان با جایگزین نمودن کالاهایی با پایداری مصرف بالاتر نظیر ظروف  شیشه ای و استفاده از ظروف زیست تخریب پذیر با بافت گیاهی به کاهش تولید و استفاده از پلاستیک کمک کرد.
وی افزود: از طریق کارگروه به کلیه دستگاه های اجرایی محدودیت استفاده از ظروف پلاستیکی و عدم استفاده از بطری های آب معدنی ابلاغ شود.
وی تصریح کرد: در زمینه کاهش مصرف پلاستیک نیز باید کار تشویقی و تبلیغی انجام شود و سازمان های مردم نهاد در این حوزه نیز می توانند موثر واقع شوند.
نوروزیان ورزش را یکی از عوامل موثر بر سلامت افراد دانست و افزود: دستگاه های اجرایی که دارای سالن های ورزشی اختصاصی هستند  مکلفند برنامه استفاده از این سالن ها را اعلام کنند. کارگروه با کمک اداره کل ورزش و جوانان وضعیت را پایش و رصد کند و برای زمان های خالی برنامه ریزی شود تا دیگر کارکنان دستگاه ها یا عموم مردم بتوانند از این سالن ها استفاده کنند
معاون استاندار در پایان ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد شهید صارمی گفت: خبرنگاران شعله های فروزانی هستند که آگاهی و آزادی را به جامعه می بخشند.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۳۴


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان