فرماندار شهرستان کلات
مهدی ناصری
فرماندار شهرستان کلات

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۱/۰۱

استاندار خراسان رضوی:

نیروی انتظامی بدنه ی تماس حاکمیت با مردم است

استاندار خراسان رضوی در آغازین روز سال جدید با حضور در جمع فرماندهان و معاونت ها نیروی انتظامی، پلیس های تخصصی، یگان های امداد و ویژه ی استان، از خدمات یک ساله کارکنان این نیرو قدر دانی کرد.

استاندار خراسان رضوی در آغازین روز سال جدید با حضور در جمع فرماندهان و معاونت ها  نیروی انتظامی، پلیس های تخصصی، یگان های امداد و ویژه ی استان، از خدمات یک ساله کارکنان این نیرو قدر دانی کرد.   
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رشیدیان در این دیدار ضمن مطلوب ارزیابی کردن عمکرد یک ساله نیروی انتظامی استان،گفت: ساماندهی ورود زائران در ابتدای سال 96، تامین امنیت در مواقع بروز بحران ها مانند سیل و زلزله در تعدادی از شهرستان ها طی سال گذشته، برگزاری انتخاباتی آرام و بدون کمترین تنش، مدیریت سفرهای مقامات و مسئولان به مشهد مقدس و ... از جمله ماموریت هایی بوده که به نحو شایسته ای به اجرا در آمده است.
وی با اشاره به منحصر به فرد بودن موقعیت استان در کشور و منطقه، افزود: وجود جمعیت بیش از  6 میلیون نفری، همجواری با مرز افغانستان و ورود سالانه بیش از 30 میلیون زائر داخلی و خارجی، از جمله ی این شرایط است.
رئیس شورای تامین خراسان رضوی با اشاره به سخنان رئیس جمهوری مبنی بر این که مشهد مقدس ویترین توانمندی های جمهوری اسلامی ایران است؛ گفت: با توجه به تعدد ماموریت های نیروی انتظامی و جایگاه ویژه ی استان، تقویت ساختار نیروی انتظامی یکی از مطالبات جدی ما است.
رشیدیان با تاکید بر این که نیروی انتظامی بدنه ی تماس حاکمیت با مردم است؛ خاطر نشان کرد: حضور موثر پلیس پیام آور آرامش و امنیت برای جامعه است.    
وی با بیان این که امنیت پایدار به معنی نبود و حذف تهدید علیه فرد، جامعه و حاکمیت است؛ تصریح کرد: اقدامات پلیس استان نیز
در همین راستا صورت گرفته است.
استاندار خراسان رضوی عقلانیت در اداره امور جامعه، مدارای با کسانی که تفکراتشان با ما یکی نیست، تحمل مخالف و ایجاد انس و الفت بیشتر بین دوستان را از جمله توصیه های دینی به خادمان مردم دانست و تاکید کرد: نیروی انتظامی در عین اِعمال قانون و حفظ اقتدار باید تلاش کند تا همگان نظام را از آن خود بدانند.
رشیدیان پرهیز از ورود سلائق و گرایشات شخصی در مساله امنیت را خاطر نشان کرد و ادامه داد: باید چتر حاکمیت نظام گسترده شود و هیچ کس نباید از آن بیرون بماند.
وی گفت: دشمنان با بهانه های واهی از قبیل کشف حجاب و موضوعاتی از این دست، به دنبال سربازگیری از درون نظام و از جوانان و فرزندان ماست که باید با مدیریت صحیح جامعه، این توطئه ی آن ها را خنثی کنیم .
استاندار خراسان رضوی توسعه و تامین امنیت را یکی از اولویت های نیروی انتظامی استان در سال جاری دانست و گفت: این راهبرد به صورت جدی همانند سال گذشته دنبال می شود.
رشیدیان در ادامه سخنانش ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا به ویژه شهدای امنیت و تجلیل از خانواده های معزز شاهد و ایثارگر، به موضوع نام گذاری سال از سوی مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) تحت عنوان " حمایت از کالای ایرانی "  اشاره کرد و افزود: رویکرد این نام گذاری، صرفا اقتصادی نیست بلکه روح آن نزدیک تر شدن دستگاه های اجرای و مردم با یکدیگر است.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: اگر تاکنون در نام گذاری های صورت گرفته، مورد خطاب رهبر معظم انقلاب، فقط دولت و کارگزاران نظام بوده اند؛ در سال جدید، منظور معظم له مردم و دستگاه های اجرایی به صورت مشترک هستند.
استاندار خراسان رضوی گفت: کالای داخلی به مدد پشتیبانی دولت از تولید و نهادینه شدن فرهنگ مصرف آن توسط ایرانیان، حمایت می شود.
رشیدیان با بیان این که همراهی مردم نقش تعیین کننده ای در دستیابی به اهداف ترسیم شده در تمامی حوزه ها دارد؛ تاکید کرد: بدون همراهی مردم، نمی توان به نتایج مطلوبی دست یافت.
وی یکی از عرصه هایی که نیازمند حضور و مشارکت مردم است را حوزه ی امنیت دانست و تصریح کرد: امنیت مردم پایه، یکی از پایدار ترین روش ها در این بخش است.
 
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۹۱۳


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان