مهدی ناصری
فرماندارشهرستان کلات

    .     .     .
۱۳۹۸/۱۲/۰۹

دعوت ناصری فرماندار شهرستان از آحاد مردم و دوستداران طبیعت جهت شرکت در امر درختکاری

فرماندار شهرستان در آستانه هفته منابع طبیعی از همه آحاد مردم به ویژه دوستداران طبیعت جهت برنامه ها درختکاری دعوت بعمل آورد

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان کلات مهدی ناصری فرماندار شهرستان، همه دستگاههای متولی را مکلف به برنامه ریزی و حضور فعال در این عرصه نمود، ادارات جهاد کشاورزی منابع طبیعی شهرداری ها و دهیاری ها مکلف شدند ضمن تشکیل ستاد، برنامه های مدون خود در اجرای این طرح ملی و همگانی را ارائه نمایند. یکی از ملاکهای ارزیابی دستگاههای اجرایی برنامه ریزی درست و مطلوب این طرح خواهد بود. معاونت عمرانی فرمانداری و بخشداران ضمن حضور فعالانه، ستادهای شهرستانی و بخشها را مدیریت خواهند نمود.
 انتخاب گونه های مناسب گیاهی متناسب با اقلیم شهرستان بایستی در‌ دستورکار قرارگیرد. لزوم بهره گیری از مطالعات علمی ودانشگاهی در اجرای این طرح یک ضرورت است.
ایشان اظهار داشتند شهری مانند کلات نادر با منابع آبی مناسب و شرایط کوهستانی و رطوبت لازم و اقلیم خاص از درختان سوزنی کاج پر است اما در صورتی که وقتی وارد شهری مثل شاهرود با آن مدل آب و هوایی می شویم درختان سر‌به‌فلک کشیده چنار را می بینیم که خود این درختان هویتی برای این شهر هستند وخاطره دل انگیزی در اذهان مسافرین و گردشگران که برای لحظاتی از آن عبور نموده ایجاد می نمایند. به شکلی که هروقت اسمی از شاهرود برده میشود آن درختان سربه فلک کشیده به ذهن متبادر می گردد. 
درختان نقش ممتازی در سیما و منظر شهری دارند. گونه های گیاهی مناسب، چینش و پراکندگی مناسب درختان، بهره گیری از شیوه های نوین در آبیاری و تامین منابع آبی پایدار و جداسازی آب شرب از فضای سبز، همه و همه از جمله اقداماتی بوده که همه ی دستگاههای متولی علی الخصوص شهرداری ها باید در دستور کار خود قرار دهند که به حتم عمل آنان چه از نگاه عموم جامعه و چه سایر دستگاه مورد توجه و ارزیابی قرار خواهد گرفت.


منبع : زیرپرتال فرمانداری کلات
تعداد بازدیدها : ۵۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۹۸
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۳۶ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۴۲ نفر
کل بازدیدکنندگان ۲۷۳۰۹۶ نفر
تعداد کاربران مهمان ۴۰ نفر
آماربازدیدکنندگان