فرماندار شهرستان کلات
مهدی ناصری
فرماندار شهرستان کلات

    .     .     .
۱۳۹۷/۰۹/۱۴

جلسه هماهنگی و گزارش کار اقدامات انجام شده در خصوص برگزاری مسابقات کشتی با چوخه کشوری

صبح امروز جلسه هم اندیشی و گزارش کار کمیته های برگزاری مسابقات کشتی با چوخه کشوری با حضور امام جمعه،فرماندار،مدیریت آموزش و پرورش و سایر مسئولین ادارات ذیربط در محل دفتر فرمانداری برگزار شد .

🔺در این جلسه مهندس ناصری فرماندار شهرستان بر مردمی برگزار شدن این مسابقات تاکید کرد و گفت:در هر زمینه ای نقشی فراتر از حمایتهای مردمی وجود ندارد.

این ورزش ریشه در خاک شهرستان کلات و هزار مسجد دارد که در زمان هشت سال دفاع مقدس نیز برای این سرزمین رشادتها و دلاور مردی های بسیار انجام داده اند.

🔺ناصری افزود :ورزش کشتی جزو مسابقات بومی محلی روستایی است و باید در روستا برگزار شود .همچنین ما باید در کنار برگزاری مسابقات ،اهدافی همچون شناساندن آداب و رسوم ،محصولات  و فرهنگ و سنن این سرزمین را به سایر نقاط کشور بشناسانیم .

🔺مهندس ناصری در ادامه افزود:وقتی اسم شهرستان مطرح می شود همه با هم با تمام توانمان پای کار بیاییم و در برگزاری مسابقات حساسیت لازم را بخرج دهیم چرا که ورزش کشتی در بین عموم از محبوبیت بالایی برخوردار است .

🔸در ادامه جلسه دکتر پایسته مدیر آموزش و پرورش کلات افزود:ما با تمام ظرفیتهایمان در اختیار جامعه ورزشی بخصوص #کشتی با چوخه کشوری هستیم .و تمام کمیته های مربوط با برنامه و آمادگی کامل برای یک اتفاق خوب در شهرستان کلات آمادگی لازم را دارند.

🔺پایسته گفت:همانطور که قبلا هم گفتیم میخواهیم با بازگرداندن #کشتی چوخه به #خاستگاه اصلی اش ،یک پویایی و شادابی خاصی را در بین جوانان ایجاد و وزن دانش آموزی را برای همیشه در مسابقات ماندگار کنیم.

🔻وی بیان کرد: #کشتی چوخه با خون و هویت مردم سرزمین #زر نهان خطه کلات عجین  شده است .پس انتظار می رود با مشارکت و حضوری پررنگ این ورزش را به سوی هویت های پهلوانی سوق دهیم .

و امیدواریم نام و پرچم کلات همچون همیشه در استان و کشور به خوبی بدرخشد.

🔸در پایان جلسه حجت الاسلام صاحبی امام جمعه شهرستان برگزاری مسابقات را در این سطح حرکتی بسیار زیبا ،خوب و فرهنگی دانست و افزود:ایجاد روحیه در بین مردم و جوانان یک حرکت شایسته و قابل تقدیر است .
 


منبع : زیرپرتال فرمانداری کلات
تعداد بازدیدها : ۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان